Publikováno

Hodinový strojek quartz do náročných podmínek

Jestliže chcete na každou schůzku přijít včas, pořiďte si hodinky. Pokud chcete vhodný módní doplněk, pořiďte si hodinky. Hodinky mají prostě mnoho různých funkcí. Nemusejí být pouze ukazatelem času. Záleží pochopitelně na výběru. Jednou z nejdůležitějších součástí každých hodinek je bezesporu hodinový strojek. Na něm závisí, jak budou vaše hodinky spolehlivé.

  • Jednou z nejznámějších značek strojků do hodinek je quartz.
  • Tato značka je natolik známá, že ji lidé často zaměňují za značku výrobce hodinek.

Hodinové strojky quartz jsou synonymem přesnosti a preciznosti. Čím jsou tak výjimečné? Oproti běžným setrvačníkovým strojkům mechanických hodinek se quartz vyznačuje mnohonásobně vyšší frekvencí kmitání oscilátoru. U strojku quartz se uvádí frekvence kmitání 32 768 Hz. Což je mnohonásobně více než je tomu u zmíněných běžných mechanických strojků. Pokud bychom to řekli zjednodušeně, pak čím vyšší frekvence, tím vyšší míra přesnosti. Hodinovým strojkem quartz jsou vybavené jak pánské sportovní hodinky, tak i dámské sportovní hodinky.

Hodinový strojek quartz funguje za každých podmínek

Výrobci jdou ale v inovacích a vylepšeních stále kupředu. V současné době si můžete pořídit například hodinky s GPS. Tento prvek využijí zejména vyznavači náročných nebo extrémních sportů. Se spolehlivou navigací vždy najdete správný směr a už nikdy nezabloudíte. Sportovní hodinky mohou být vybavené celou řadou další funkcí. Mohou vám například prozradit aktuální teplotu, nadmořskou výšku a další důležité informace. V některých typech je zabudován také barometr.

  • Pro náročné sporty nebo extrémní turistické výkony je jistotou také zmíněný hodinový strojek quartz.
  • Na přesnost a jejich spolehlivý chod totiž nemá žádný vliv poloha, ve které se hodinky právě nacházejí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup