Publikováno

Hypotéky jsou opět nejžádanější možností úvěru

O tom, že zájem o hypotéky stále narůstá, nás mohou informovat bankovní i nebankovní poskytovatelé. Pokud bychom se podívali na tento finanční produkt do minulosti, pak zjistíme, že nejvíce zájem o hypotéky klesl přibližně před dvanácti lety, kdy se český trh práce dostal do krize. 

  • Tehdy banky reagovaly na tuto situaci a podmínky pro poskytování hypoték zpřísnily. 
  • Žadatelé o hypotéku tedy mnohdy odcházeli z banky s nepořízenou. 

Řešení osobní finanční krize pak mohli najít v několika dalších produktech, které poskytovaly většinou nebankovní instituce. Mezi tyto produkty patřila především půjčka bez registru Lundea nebo půjčka bez doložení příjmů. 

  • V současné době jsou opět na vrcholu hypotéky. A to především od bankovních institucí. 
  • Banky mají sice stále přísné podmínky, ale rapidně se snížily úrokové sazby.

taize

·        Proto se spousta Čechů snaží získat hypotéku nyní, kdy jsou k tomu nejvýhodnější podmínky. 
Nabídka finančních produktů se stále rozšiřuje 
Jedním z dalších produktů, který je stále více využíván, je zpětný odkup nemovitosti Záchranná síť. Je to snadné řešení těžké finanční situace. Firma, která koupí vaši nemovitost, vám poskytne dostatek prostředků na umoření dluhů, a přesto zůstáváte dál uživatelem své nemovitosti. 

  • Tento způsob získání financí je také vítaný mnoha začínajícími podnikateli, pro které je půjčka pro živnostníky Vista Credit v podstatě nedostupná. 

Před rozhodnutím, který produkt je pro vás tím pravým, si můžete zjistit veškeré informace pomocí webového nástroje, kterým je hypoteční kalkulačka Finanční Patron. Ta vám najde nejvýhodnější nabídku, která je přímo na míru vašich požadavkům a možnostem. 

  • Při hledání vhodného produktu se zaměřte především na výši RPSN.
  • V tomto údaji jsou zahrnuty veškeré poplatky, které na vás v budoucnu čekají. 

–        Sledovat pouze úrokovou sazbu by mohlo být trochu matoucí.