Publikováno

Pokrok patří i k hodinkám

Vědeckotechnický rozvoj patří k nám lidem už velice dlouho. Ale největší obrátky nabral zjevně v posledních desetiletích a letech, kdy se stalo možným vlastně i pomalu nemožné. Vždyť se jenom podívejte na to, co nás obklopuje, a když si uvědomíte, jak je to vlastně často dokonalé a námi opomíjené jenom proto, že už nám to zevšednělo a okoukalo se to, třeba vás to i vysloveně fascinuje.

Kolik je u nás jenom nejrůznějších vymožeností, jež jsou skutečně něčím, co lidé mohou sice užívat, ale je to natolik dokonalé, že se často neví třeba ani to, jak to vůbec funguje! Kolik nám toho umožňuje vést dokonalejší život, kolik z toho nám prokazuje neocenitelné služby nebo nám to aspoň naše bytí zpříjemňuje!

černé hodinky

Chceme-li však vidět technickou dokonalost, nemusíme se rozhlížet po širokém okolí a pátrat nezbytně s použitím dalekohledu nebo lupy. Jeden z učiněných technických zázraků je nám totiž na dosah ruky, a to doslova. Technicky dokonalou věcí totiž mohou často být i hodinky, které používáme. A to zejména tehdy, používáme-li chytré hodinky. Protože to jsou výrobky, nad kterými by se dalo žasnout celou věčnost. A kdybychom je viděli za dob mého mládí, za socialismu provázeného často nedostatkem a zaostalostí, snad bychom před nimi padli na zadek, jak se říká. Tak by bylo udivující, jaký je rozdíl mezi tehdejšími hodinkami a dnešními hodinkami takzvaně chytrými.

hodinky

Protože se jenom podívejte, co všechno takové chytré hodinky svým majitelům nabízejí! Jak tyto třeba umožňují telefonovat, jak člověku kontrolují jeho zdraví a fyzickou kondici, jak umožňují dejme tomu přístup na sociální sítě atd. Dlouho bychom si tu vyjmenovávali potenciálně nabízené služby, jež nám chytré hodinky poskytují. A každý tak pro tyto hodinky najde nějaké to uplatnění ve svém životě. A měl by si je tedy pro sebe pořídit.